Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Rösler

Światowy lider

Systemy obróbki wibrościernej
  • PL: 0048 603 595 069
  • DE: 0049 160 94 84 522 84

Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Rösler

Światowy lider

Systemy obróbki wibrościernej

Trowalizacja

Obróbka wibrościerna

Euro Solutions – specjaliści w dziedzinie obróbki wibrościernej i strumieniowo-ściernej

Obróbka powierzchniowa – technologia Rösler

Wykańczanie wibracyjne jest sprawdzoną, wysokowydajną formą wykańczania powierzchni. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom Röslera zajmuje obecnie ważną pozycję w procesie produkcyjnym. Użytkownik korzysta z szerokiej palety możliwości technologicznych obróbki powierzchniowej, dostosowanych do jego potrzeb. Dzięki wysokiej wydajności, systemy wykańczania wibracyjnego Röslera są najczęściej kupowanymi systemami na świecie. Ich sukces opiera się na ekonomicznym wykorzystaniu czasu i zasobów.

Obróbka wibrościerna (trowalizacja), obróbka rotościerna

Technologia obróbki wibrościernej i rotościernej firmy Rösler jest procesem opartym na chemiczno-mechanicznej obróbce wykańczania powierzchni. Trowalizacja to proces, podczas którego w czaszy roboczej urządzenia do wykańczania wibracyjnego znajdują się detale, media, woda i płyn technologiczny, które są wprawiane w ruch przez system napędu wibracyjnego. Powoduje to stały wzajemny ruch mediów i obrabianych detali. Wzajemne oddziaływanie wody, mediów, płynu technologicznego i urządzenia daje rezultat w postaci pożądanego wykończenia powierzchni. Nasze centra testowe mogą dobrać najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb dotyczące wykończenia wibracyjnego.

Dzięki ciągłej ekspansji oraz ulepszaniu naszego urządzenia i obróbki, staliśmy się największym dostawcą systemów wykańczania wibracyjnego na świecie. Nasz asortyment w zakresie mediów i środków technologicznych używanych do wykończenia obejmuje ponad 8000 różnych produktów. Rösler jest jedynym producentem na świecie, który uzyskał certyfikat DIN EN ISO 9001 na całą technologię wykańczania wibracyjnego. Wszystkie nasze standardowe urządzenia otrzymały znak UL „GS” poświadczający, że nasze produkty zostały przebadane i certyfikowane zgodnie z wymaganiami niemieckiej ustawy o bezpieczeństwie urządzeń.

Obróbka strumieniowo ścierna

Obróbka strumieniowo-ścierna – to proces obróbki powierzchni, podczas którego ścierniwo jest kierowane z dużą prędkością (do 170 m/sek) na obrabiany detal. Energia nośna jest wytwarzana ze sprężonego powietrza, pomp wysokiego ciśnienia lub turbin. Oprócz różnych typów maszyn oraz ich parametrów efekt końcowy procesu obróbki strumieniowo-ściernej zależy głównie od rodzaju wybranego ścierniwa.

Gratowanie urządzeniami firmy Rösler

Oferujemy innowacje technologiczne do przemysłowego gratowania elementów. Gratowanie pozwoli usunąć niepożądane struktury takie jak ostre krawędzie, uciążliwe graty lub płatki.

obróbka wibrościerna rosler
gratowanie

CENTRUM DYSTRYBUCJI TECHNOLOGII
Euro-Solutions Filip Kapela

jest wyłącznym przedstawicielem firmy Rösler na zachodnią Polskę.

Centrum Dystrubucji Technologii - mapa

AKTUALNOŚCI

Znaczenie kształtek do obróbki wibrościernej, środków wspomagających i ich produkcji

Gama środków i kształtek Jakość środków technologicznych używanych do wykańczania masowego jest kluczowym czynnikiem w obróbce powierzchni. Używanie materiałów eksploatacyjnych o stałej wysokiej jakości ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia ustalonych parametrów powierzchni, czasu przetwarzania, kosztów i zarządzania wpływem na środowisko.

Śrutowanie – poradnik użytkownika

PORADA 1: REGULARNIE SPRAWDZAJ CZY MASZ ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ KSZTAŁTEK W ŚRUTOWNICY Ważne jest, aby zachować zrównoważony rozmiar kształtek ściernych, jeśli chcesz uzyskać spójne wykończenie o wysokiej jakości. Po pierwszym zainstalowaniu maszyny należy ją napełnić nowym materiałem ściernym stanowiącym „miks roboczy” o różnych rozmiarach mediów.

Śrutowanie w pigułce

Śrutowanie to wyspecjalizowany proces wykańczania powierzchni, w którym małe metalowe (lub mineralne) kulki, zwane strumieniami ściernymi, są wyrzucane na powierzchnię obrabianego przedmiotu z niewiarygodnie dużymi prędkościami, w zakresie od 61 do 244 metrów na sekundę. Proces ten daje pożądany efekt wykończenia powierzchni.

Obróbka wibrościerna – zastosowanie

Trowalizacja, czyli obróbka wibrościerna wykonywana w naszym zakładzie, to proces obróbki mechanicznej wykorzystywany w różnych branżach i sytuacjach, takie jak:

  • Wykańczanie powierzchni – wibrościeranie jest używane do poprawy wykończenia powierzchni metalowych, ceramicznych, plastikowych i innych materiałów. Może pomóc w usunięciu zadrapań, zadziorów, oznaczeń lub innych niedoskonałości.
  • Usuwanie odlewów i odkuwek – przemyśle metalurgicznym wibrościeranie może być stosowane do usuwania nadmiaru materiału po odlewaniu lub odkuwaniu, aby uzyskać pożądany kształt i wykończenie.
  • Polerowanie – trowalizacja może być używana do polerowania powierzchni, na przykład biżuterii, aby nadać im połysk i atrakcyjny wygląd.
  • Usuwanie rdzy i farby: ścieranie wibracyjne może być używane do usuwania rdzy, farby lub innych powłok z metalowych powierzchni.
  • Przygotowanie powierzchni przed lakierowaniem lub cynkowaniem: trowalizacja przygotowuje powierzchnię przed malowaniem lub cynkowaniem, zapewniając lepszą przyczepność powłok.
  • Deburing: usuwanie zadziorów i ostrych krawędzi z obrabianych części.
  • Czyszczenie i odtłuszczanie: proces ten służy do usuwania zanieczyszczeń, tłuszczu i innych substancji z powierzchni przedmiotów.

Jeżeli szukają Państwo nowoczesnych, efektywnych urządzeń do trowalizacji, to w naszej ofercie z pewnością znajdziecie odpowiadające Waszym oczekiwaniom rozwiązanie.

Centryfuga wirówka

Bogata oferta urządzeń marki Rösler to także nowoczesne centryfugi wirówki, czyli urządzenia wykorzystujące działanie sił odśrodkowych do rozdzielania cieczy o różnej gęstości lub cieczy od składników stałych. W wyniku efektu inercji cięższe cząsteczki przemieszczają się podczas wirowania na zewnątrz pojemnika, a lżejsze pozostają bliżej obrotu osi. Wśród urządzeń Rösler Klienci znajdą centryfugi wirówki znajdujące zastosowanie m.in. w centrach szlifierskich i obróbczych, ceramice technicznej, przetwórstwie szkła, przemyśle fotowoltaicznym, kabinach lakierniczych, procesach ECM, recyklingu materiałów szlachetnych, technologii water jet czy ogólnym oczyszczaniu wody. Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu.

Top