Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Rösler

Światowy lider

Systemy obróbki wibrościernej
  • PL: 0048 603 595 069
  • DE: 0049 160 94 84 522 84

Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Rösler

Światowy lider

Systemy obróbki wibrościernej

Maszyny do gratowania krawędzi

Gratowanie jest formą obróbki powierzchniowej, polegającą na oczyszczeniu krawędzi gratowanego przedmiotu i wyszlifowania ich w celu usunięcia zadziorów i innych pozostałości tworzywa. Proces gratowania jest niezwykle istotny ze względu na bezpieczeństwo osób, a także trwałość innych maszyn i urządzeń, wchodzących w zależności technologiczne z danym przedmiotem. Pozbycie się zadziorów z metalu równocześnie zagwarantuje dobrą pracę zamontowanego elementu.

Proces gratowania może mieć różną formę. Jesteśmy dystrybutorem maszyn i technologii, które zapewniają pełną obróbkę danej powierzchni, niezależnie od wybranej metody.

maszyna - gratowanie
system liniowy do gratowania

Gratowanie wibracyjne

Nazwa polerowania i wygładzania krawędzi – gratowania wzięła się od zwyczajowej nazwy pozostałych nierówności czyli gratów.
Maszynami używanymi do gratowania są wibratory. W zależności od wielkości elementów przeznaczonych do gratowania, rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje tych urządzeń:

Kołowe urządzenia do gratowania wibracyjnego służą do wygładzania krawędzi większości drobnych elementów, natomiast korytowe – to maszyny, które nadają się do obróbki dużych części, niemieszczących się w nawet największym wibratorze kołowym.

Działanie maszyny polega na umieszczeniu w zbiorniku odpowiedniego ścierniwa i wprawienia go w ruch drgający oraz obrotowy. Dodatkowym składnikiem jest dodatek płynu. Umieszczone detale w zbiorniku będą razem ze ścierniwem równomiernie się przesuwać.

Zastosowanie maszyn do gratowania wibracyjnego

Maszyny gratujące najczęściej stosowane są w przemyśle motoryzacyjnym do wygładzania wyprodukowanych części, w jubilerstwie, gdzie delikatność i precyzja jest pożądana, w branży lotniczej, a także medycznej.

Top