Gama środków i kształtek

Jakość środków technologicznych używanych do wykańczania masowego jest kluczowym czynnikiem w obróbce powierzchni. Używanie materiałów eksploatacyjnych o stałej wysokiej jakości ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia ustalonych parametrów powierzchni, czasu przetwarzania, kosztów i zarządzania wpływem na środowisko.

Istnieje ponad 1700 rodzajów mediów do obróbki wibrościernej składających się z różnych kształtów, rozmiarów i zawierających różny procent materiału ściernego. Są one podzielone zazwyczaj między dwie grupy:  ceramiczną i plastikową.

kształtki do obróbki wibrościernej

Produkcja kształtek ceramicznych

Media ceramiczne mają wyższą gęstość niż media plastikowe. Ceramiczne wióry o różnych kształtach i rozmiarach są formowane, wypalane i utrzymywane w określonych temperaturach i czasie trwania; zapewniając nieskończony zakres zmian i możliwości.

Konsekwentny, najwyższej jakości nośnik jest niezwykle ważny dla użytkownika, aby uzyskać wyjątkowo stabilny i powtarzalny rezultat wykończenia powierzchni.

Nośniki ceramiczne są wytwarzane zgodnie z wymagającymi normami, kontrolowanymi w sposób w pełni zautomatyzowany.

Produkcja kształtek z tworzyw sztucznych

Produkcja plastikowych mediów jest również całkowicie zautomatyzowana.

Media z tworzywa sztucznego mają mniejszą gęstość niż media ceramiczne, dlatego nadają się do delikatniejszej obróbki krytycznych części i miękkich metali.

Proces obejmuje mieszanie, formowanie i utwardzanie mediów, a cały proces jest kontrolowany komputerowo i stale monitorowany. Ten standard jakości zapewnia spójne zużycie i wydajność cięcia oraz powtarzalne wyniki podczas procesu wykańczania.

Środki wspomagające do obróbki powierzchni

Środki wspomagające mogą być dodawane do procesu wibracyjnego, optymalizując specyfikację powierzchni dla: odtłuszczania, rozjaśniania, polerowania, ochrony przed korozją i wytwarzania powierzchni bez plam.

Kolejną ważną funkcją jest utrzymanie procesu w czystości. Środek stale spłukuje maleńkie cząstki metalu z mediów i innych zanieczyszczeń z systemu do wykańczania powierzchni, utrzymując media aktywne, a części wolne od zanieczyszczeń.

W zależności od konkretnego procesu środki będą zapewniać różne opcje kwasowości i zasadowości jako współczynnik pH.

Pomimo stosowania środków technologicznych od wielu lat, nadal prowadzimy badania i planujemy rozwój, aby nieustannie rozwijać nowe formuły do specjalnych zastosowań.

Zakres środków jest szeroko zróżnicowany:

  • płynne środki wspomagające
  • środki wspomagające do recyklingu
  • sypkie środki wspomagające
  • pasty szlifierskie
  • pasty polerskie
  • środki do polerowania na sucho
  • środki czyszczące (odtłuszczające)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.