Obróbka powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych

Systemy ciągłe – liniowe

Gratowanie, zaokrąglanie, czyszczenie i polerowanie są najczęstszymi zastosowaniami dla jednostek pracujących w ciągłej linii produkcyjnej w systemie otwartym. Rozmiary czaszy roboczej od 300 do 850 mm (szerokość) oraz 6600 mm (długość), pozwalają na zróżnicowane rozwiązania w zakresie obróbki detali. Po dodaniu systemu załadowczego oraz innych podzespołów zewnętrznych, systemy do ciągłej linii produkcyjnej mogą zostać w pełni zautomatyzowane w celu ograniczenia udziału człowieka.

Liniowe systemy wygładzarek pojemnikowych ciągłe stanowią standardowy wybór w zakresie szybkiej i wydajnej obróbki dużych partii elementów. Czasy obróbki można elastycznie dopasować poprzez różnorodne modyfikacje nachylenia koryta roboczego oraz prędkości obrotowej za pomocą falownika, co gwarantuje najwyższe możliwe współczynniki wydajności. A ponieważ urządzenia liniowe mogą być z łatwością połączone z wybranym sprzętem do ładowania, suszenia i składowania, możliwe jest uzyskanie wysokiego stopnia zautomatyzowania. Ponadto, można obrabiać elementy o wszystkich wymiarach i różnorodnym stopniu delikatności. Indywidualnie dopasowane systemy dozowania i podawania mogą zostać użyte do ładowania elementów produkowanych masowo w sposób dokładny i staranny, przez co minimalizują uszkodzenia i zapewniają wydajność o wysokiej jakości wykończenia.

Wibratory kołowe typu Long-Radius

Wibrator kołowy typu Long-Radius jest przystosowany do pracy w ciągłej linii produkcyjnej jak i do pracy w systemie jednorazowego załadunku. Charakteryzuje się spiralnym typem dna koryta roboczego oraz wewnętrznym mechanizmem separacyjnym. W czasie procesu do 12 minut możliwe jest: szlifowanie, czyszczenie, gratowanie lub lekkie zaokrąglanie ostrych krawędzi w ciągu jednego cyklu. W przypadku intensywniejszej pracy urządzenia, maszyny Long-Radius mogą pracować także w trybie obróbki partiami (wsadowo).

Systemy Rotomatic

System załadowczy (wielokorytowy) z korytem roboczym o długości 15-27m to maszyny przystosowane do pracy w ciągłej linii produkcyjnej (przy płynnym dostarczaniu detali). Jest to idealne rozwiązanie dla obróbki delikatnych części, które nie mogą się stykać podczas procesu wykańczania. Najczęściej przystosowane są do automatycznej pracy bez udziału człowieka.

Usługi serwisowe maszyn do obróbki powierzchni

Świadczymy usługi związane z:

  • montażem maszyn;
  • uruchomieniem maszyn;
  • przeglądami serwisowymi;
  • naprawami;
  • regeneracją mis roboczych;
  • szkoleniami obsługi i SUR.