Mycie detali

Czyszczenie i odtłuszczanie elementów oraz mycie detali metalowych i/lub plastikowych jest zasadniczym etapem większości procesów przemysłowych, niezbędnych do przejścia kontroli jakości. Zazwyczaj elementy trzeba umyć przed lub po obróbce; między procesami; jako pierwszy krok przed obróbką powierzchni lub montażem. Otrzymany rezultat to standard czystości spełniający specyfikacje wymagane w procesie produkcyjnym lub MRO.

Laboratorium Rösler umożliwia Państwu kontrolę specyfikacji wymaganego poziomu czystości.

Mamy rozwiązania spełniające wszystkie wymogi:

 • Odtłuszczanie
 • Fosforanowanie
 • Mycie
 • Pasywacja
 • Olejenie
 • Suszenie

Od elementów ważących kilka gramów do elementów ważących nawet 80kg.

Technologia mycia przemysłowego

Rösler dostosowuje do Państwa wymagań wyposażenie produkcyjne zaprojektowane specjalnie pod kątem elementów do obróbki. Rösler produkuje maszyny i systemy wykonane na zamówienie. Stale współpracujemy naszymi klientami w zakresie indywidualnego opracowywania rozwiązań dla konkretnych wyzwań dotyczących mycia i odtłuszczania. Zapewniamy również nasze własne laboratorium, wykonujące testy i analizy mycia. Całe nasze wyposażenie wyprodukowane jest ze stali nierdzewnej AISI- 304 i obejmuje nowoczesne systemy filtracji, strefy przedmuchiwania, może też obejmować orientację komponentów. Oferujemy Państwu ponad 30 lat doświadczenia badawczo-rozwojowego w zakresie przemysłowego odtłuszczania. Zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Dostosowujemy się do przebiegu Państwa produkcji oraz dostępnej powierzchni, integrując nasze systemy z Państwa odcinkami produkcyjnymi.

Maszyna do mycia taśm przenośnika

Maszyny do mycia taśm przenośnikowych firmy Rösler są produkowane ze stali nierdzewnej AISI 304 i służą do odtłuszczania, mycia, przedmuchiwania i suszenia komponentów metalowych umieszczanych bezpośrednio na taśmie lub niestandardowych paletach, odpowiednio do komponentów przeznaczonych do obróbki. Nasze urządzenia można wyposażyć w oddzielacze oleju, dmuchawy średnio- lub wysokociśnieniowe, systemy dozowania mieszanek, układy filtracyjne oraz skraplacze par.

W pełni zautomatyzowana podwójna linia do mycia i filtrowania komponentów motoryzacyjnych, z przyległą sekcją suszenia. Stopniowa linia automatyczna z zewnętrznym systemem „flex on line” do gromadzenia komponentów.

Systemy transportowe na zamówienie

Blok silnika V6 na przesuwnym, podwójnym łańcuchu transportowym.
Wspornik z podwójnym łańcuchem Galla.
Podpora rolkowa dla wałów rozrządczych.
Transport ze wspornikami V-kształtnymi do mycia i suszenia zasobników.
Podwójny łańcuch do podtrzymywania przegubu układu kierowniczego.
Transporter typu „flex on line” ze specjalnym transportem komponentów.
Transport podwieszony zasobników.

Systemy jednoszynowe

Urządzenia jednoszynowe idealnie nadają się do odtłuszczania, mycia lub oliwienia komponentów zawieszonych w transporterze podwieszonym. Automatyczne nakładanie ochronnej powłoki olejowej z użyciem systemów elektrostatycznych na komponenty nadwozia (3gr/m2). System do odtłuszczania, mycia, przedmuchiwania i suszenia plastikowych form wykorzystywanych do transportu komponentów obrabianych między zakładami.

Bębnowe systemy myjące

Maszyna typu bębnowego Rösler idealnie nadaje się do obróbki masowej dużych zakresów produkcyjnych (nakrętki i śruby, elementy obrabiane i toczone). Maszyny myjące, wyprodukowane ze stali nierdzewnej AISI 304, mogą wykonywać różne cykle, takie jak: odtłuszczanie przez zanurzenie, odtłuszczanie natryskowe, mycie, pasywacja lub oliwienie i suszenie.

Oferujemy różnorodne modele o różnych średnicach i zmiennej wydajności (od 20 litrów/h do 1000 litrów/h). Produkujemy również bębny o dużej średnicy specjalnego typu, o wydajności do 3 000kg komponentów na godzinę.

Nasze maszyny myjące mogą być wyposażone w automatyczne systemy ładowania komponentów i kontroli wagi w miejscu wyładowania; oprócz separacji oleju, systemów dozowania mieszanek i skraplaczy pary.

Obrotowe systemy myjące INDEX

Obrotowe maszyny myjące Rosler składają się z obrotowej platformy i różnych komór przeznaczanych do poszczególnych faz cyklu mycia, odtłuszczania i suszenia. Komponenty umieszcza się bezpośrednio na obrotowej platformie lub na uchwytach zaprojektowanych specjalnie pod kątem kształtu elementów obrabianych. Załadunek i rozładunek można przeprowadzić ręcznie lub automatycznie, z użyciem robota. Główne zalety tego typu maszyn myjących Rosler to wymagania przestrzenne mniejsze niż w wypadku modeli przeznaczonych do taśm przenośnikowych.

Maszyny myjące z szafami

Rösler produkuje szafkowe maszyny myjące ze stali nierdzewnej AISI 304, posiadające różne strefy technologiczne: wieloetapowe z odtłuszczaniem, myciem, pasywacją, odmuchiwaniem i suszeniem. Mycie odbywa się z wykorzystaniem pomp odśrodkowych, wyrzucających płyn czyszczący pod wysokim ciśnieniem, usuwając w ten sposób wszystkie uporczywe zanieczyszczenia i oleje obecne na powierzchni. Mycie komponentów w tego rodzaju maszynie może odbywać się:

 • Poprzez poziomą rotację koszy.
 • Poprzez pionową rotację koszy z natryskiwaniem lub zanurzaniem.
 • Na specjalnych uchwytach do komponentów średnich bądź dużych lub delikatnych. W przypadku tego typu maszyny, preferowane opcje to:
 • separacja oleju poprzez rotację dysku
 • system filtracyjny z wymiennymi wkładami.

Przykłady umieszczenia komponentów do obróbki.

Szafka na bardzo duże elementy, takie jak multiplikatory mocy do turbin wiatrowych (1500kg). Otwór wlotowy dla elementów 2400 x H 1 500mm.

mycie detali
maszyny myjące bębnowe
myjki przemysłowe