Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Rösler

Światowy lider

Systemy obróbki wibrościernej
  • PL: 0048 603 595 069
  • DE: 0049 160 94 84 522 84

Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Rösler

Światowy lider

Systemy obróbki wibrościernej

Maszyny do gratowania krawędzi

Gratowanie jest formą obróbki powierzchniowej, polegającą na oczyszczeniu krawędzi gratowanego przedmiotu i wyszlifowania ich w celu usunięcia zadziorów i innych pozostałości tworzywa. Proces gratowania jest niezwykle istotny ze względu na bezpieczeństwo osób, a także trwałość innych maszyn i urządzeń, wchodzących w zależności technologiczne z danym przedmiotem. Pozbycie się zadziorów z metalu równocześnie zagwarantuje dobrą pracę zamontowanego elementu.

Proces gratowania może mieć różną formę. Jesteśmy dystrybutorem maszyn i technologii, które zapewniają pełną obróbkę danej powierzchni, niezależnie od wybranej metody.

maszyna - gratowanie
system liniowy do gratowania

Gratowanie wibracyjne

Nazwa polerowania i wygładzania krawędzi – gratowania wzięła się od zwyczajowej nazwy pozostałych nierówności czyli gratów.
Maszynami używanymi do gratowania są wibratory. W zależności od wielkości elementów przeznaczonych do gratowania, rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje tych urządzeń:

Kołowe urządzenia do gratowania wibracyjnego służą do wygładzania krawędzi większości drobnych elementów, natomiast korytowe – to maszyny, które nadają się do obróbki dużych części, niemieszczących się w nawet największym wibratorze kołowym.

Działanie maszyny polega na umieszczeniu w zbiorniku odpowiedniego ścierniwa i wprawienia go w ruch drgający oraz obrotowy. Dodatkowym składnikiem jest dodatek płynu. Umieszczone detale w zbiorniku będą razem ze ścierniwem równomiernie się przesuwać.

Zastosowanie maszyn do gratowania wibracyjnego

Maszyny gratujące najczęściej stosowane są w przemyśle motoryzacyjnym do wygładzania wyprodukowanych części, w jubilerstwie, gdzie delikatność i precyzja jest pożądana, w branży lotniczej, a także medycznej.

Efektywne gratowanie krawędzi

Zadaniem gratowania wibracyjnego krawędzi jest zatem skuteczne usuwanie zadziorów oraz ewentualnych pozostałości tworzywa po obróbce skrawaniem danego elementu. Profesjonalne przeprowadzenie tego procesu gwarantuje precyzyjne wykończenie obrabianych obiektów niezależnie od ich rozmiarów, co przekłada się na ich parametry jakościowe. Gratowanie wibrościerne pozwala bowiem na dokładne wykonanie elementów, a tym samym ich perfekcyjne dopasowanie, ważne dla prawidłowej, bezawaryjnej pracy urządzeń, w których się znajdą. Co więcej, zapewnia to odpowiednie walory estetyczne wyrobom, a także bezpieczeństwo ich użytkowania przez ludzi, chroniąc przed ewentualnym zranieniem przez ostrą, wystającą krawędź. Dzięki gratowaniu elementy cechuje wysoka jakość wykonania, estetyka oraz spełnianie norm bezpieczeństwa.

Wyspecjalizowane maszyny do gratowania dla różnorodnych branż

Zdając sobie sprawę z tego, jaki wpływ ma dokładne wykonanie różnego rodzaju elementów metalowych na pracę rozmaitych urządzeń oraz bezpieczeństwo ich użytkowników, w naszej firmie dostarczamy wyspecjalizowane maszyny do gratowania. To sprzęt renomowanej marki Rösler, zajmującej się produkcją rozwiązań dla szeroko rozumianego przemysłu od wielu lat. Dzięki temu urządzenia do gratowania wibracyjnego cechują się najwyższą jakością, niezawodnością i są dostępne w wariancie kołowym albo korytowym. Niezależnie więc od tego, czy chodzi o produkcję części dla branży automotive, czy elementów sprzętu medycznego, nasze propozycje bez wątpienia będą nienagannie spełniać swoje zadanie przez długi czas.

Dystrybucja urządzeń do gratowania wibrościernego Rösler

Medycyna, motoryzacja, meblarstwo, jubilerstwo, lotnictwo — w każdej z tych branż doskonała jakość wykonania elementów, a także precyzja ich obróbki mają ogromne znaczenie. W naszej firmie dostarczamy zatem maszyny do wibracyjnego gratowania krawędzi, a jednocześnie pomagamy w wyborze odpowiedniego urządzenia, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Działamy na terenie całej Polski, zapewniając najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Serdecznie zapraszamy zatem do nawiązania współpracy z firmą Euro-Solutions w zakresie gratowania krawędzi.

Top