Niezawodna maszyna do polerowania aluminium

Ze względu na swoje właściwości aluminium jest wykorzystywane wielu branżach. Lekkie, wytrzymałe i odporne na korozje zapewnia nie tylko solidność, ale także estetykę. Stosowane do tworzenia części samochodowych, stolarki otworowej, elementów budowlanych, jak również szeregu innych rzeczy – aluminium wymaga perfekcyjnego wykończenia. Dzięki innowacyjnej technologii zastosowanej w oferowanej maszynie do polerowania Surf Finisher firmy Rösler obróbka wibracyjna przebiega dokładnie oraz sprawnie, zapewniając stałe zyski. Zapraszamy do poznania szczegółów i korzystania z oferty!

Na czym polega polerowanie wibracyjne?

Obróbka powierzchni techniką polerowania wibracyjnego, znaną również pod nazwą wibrościerną, wymaga użycia specjalistycznej maszyny, której cena może zaskoczyć – szczególnie w początkowym etapie rozbudowywania przedsiębiorstwa. Metoda zakłada wykorzystanie ruchu wibracyjnego. Podczas procesu dany przedmiot umieszczony zostaje w bębnie, gdzie mieszany z ziarnami ściernymi i niekiedy środkami chemicznymi jest szlifowany. Sposób ten zatem sprawdza się do wykańczania nowych przedmiotów, jak również odnawiania, oczyszczania używanych komponentów. Zaletą tego typu techniki jest możliwość szybkiego przygotowania przedmiotów o jednolitej, gładkiej powierzchni, a tym samym znakomitej jakości. Do zapatrywania się w porządną oraz dostępną w wyjątkowo konkurencyjnej cenie maszynę do polerowania aluminium zapraszamy właścicieli zakładów produkcyjnych, przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metali, a także innych firm.

Maszyna do polerowania wibracyjnego – cena

W ofercie posiadamy solidną maszynę umożliwiającą polerowanie oraz szlifowanie przedmiotów aluminiowych metodą wibracyjną. Urządzenie wyprodukowane przez niemieckie przedsiębiorstwo to połączenie nowoczesnych technologii, a także trwałości. Z tego powodu mogą być Państwo pewni, że z powodzeniem świetnie posłuży do wykańczania elementów – nawet przy intensywnej, wielogodzinnej pracy. Dzięki możliwości dokładnego ustawienia parametrów funkcjonowania potrafi realizować różnorodne zlecenia. Zapraszamy do inwestowania w trwałe i nowoczesne rozwiązanie, jakim jest maszyna do polerowania wibracyjnego Surf Finisher, którą oferujemy w korzystnej cenie!

Rösler Surf – Finisher

Innowacyjna zautomatyzowana koncepcja

Obróbka ukierunkowana na powierzchnie elementów o dużej wartości, oraz złożonych geometrycznie kształtach.
W dzisiejszym środowisku produkcyjnym normy jakościowe dla obróbki powierzchniowej, gratowania, zaokrąglania krawędzi, szlifowania płaszczyzn, wygładzania powierzchni i polerowania precyzyjnych elementów są bardzo wysokie. Oczywiście, konkurencyjny rynek wymaga, aby normy te zostały spełnione przy najniższych możliwych kosztach. To balansowanie między wysoką jakością, a niskimi kosztami można łatwo osiągnąć z innowacyjną technologią wykańczania powierzchni firmy Rösler. Wykorzystanie robotów pozwala na w pełni na automatyczną obsługę przedmiotów obrabianych, które nigdy nie stykają się ze sobą. Technologia wykańczania powierzchni pozwala na wszystkie po obwodzie zabiegi związane z obrabianymi elementami, jak również z ukierunkowanymi wykończeniami konkretnych obszarów obrabianych elementów. Rösler zaprezentuje tę rewolucyjną koncepcję wykańczania wibracyjnego po raz pierwszy na AMB od 13 do 17 września w Stuttgarcie, hala 6, stoisko E22.

W wielu zaawansowanych technologicznie sektorach przemysłu, takich jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy, inżynierii medycznej, produkcji sprzętu i branży narzędziowej, wykończenie powierzchni złożonych precyzyjnych elementów, muszą spełniać rygorystyczne wymagania jakościowe, zarówno do gratowania, gładkość powierzchni oraz połysku. Do tej pory takie ambitne rezultaty mogły być osiągane, jedynie poprzez kosztowną i zawodną ręczną obróbkę, przy relatywnie wysokim odsetkiem braków lub kosztownych koncepcji automatyzacji. Jednak oba te podejścia, nie są ani opłacalne ani konkurencyjne.
Systemy wykończenia powierzchni firmy Rösler, mogą być uruchamiane w trybie suchym lub mokrym, oferując tym samym idealne rozwiązanie dla tych wymagających aplikacji, jednocześnie oferując znaczną przewagę, w całym procesie obrabiania, w którym to, obrabiane elementy nigdy nie stykają się ze sobą .

Robot gwarantuje skuteczne obsługę obrabianych elementów

Pochodzące ze sprawdzonej technologii zanurzeniowo wleczącej tzw. Drag Finishing koncepcji wykończenia, ten nowy i innowacyjny system do masowego wykańczania, używa jednego lub wielu 6-osiowych chwytaków robota do przenoszenia obrabianych elementów. Wyposażony w specjalnie zaprojektowane chwytaki, robot podnosi jeden lub kilka obrabianych elementów, z obszaru odkładczego i zanurza element lub elementy w obracającej misie wypełnionej szlifującymi mediami, które zostały specjalnie dobrane dla tej aplikacji wykończeniowej powierzchni. Podczas procesu robot prowadzi chwytak do misy z mediami dzięki wcześniej zaprogramowanym ruchom. Można zanurzyć obrabiane elementy, pod różnymi kontami, zachowując identyczny czas przy obracaniu części jak i przy utrzymywaniu ich nieruchomo. W zależności od zadania wykończeniowego, to całkowita swoboda ruchów pozwala obrabianym elementom do „surfowania” po misie, wystawiając albo kompletną powierzchnię albo tylko określone obszary powierzchni, do mediów. Pozwala to na selektywne wykończenie określonych części detalu. W zależności od wymiarów misy roboczej i wielkości obrabianych części, Surf – Finisher może zostać doposażony nawet aż do trzech robotów.

Intensywny proces wykańczania, gwarantuje krótki czasy cyklu

Podczas procesu gratowania łukowych krawędzi lub szlifowania powierzchni, misa robocza obraca się ze wstępnie zaprogramowaną prędkością do 80 obrotów na minutę. Obrót misy, w połączeniu z zautomatyzowanym ruchem powoduje wyjątkowo duży nacisk pomiędzy obrabianymi częściami a środkiem rozdrabniającym. Daje to doskonałe i całkowicie powtarzalne wyniki w stosunkowo niskim czasie cyklu. Po zakończeniu procesu, robot prowadzi gotowy produkt lub produkty, przez stację opłukującą oraz czyszczenia, przed umieszczeniem ich w określonej pozycji do następnej strefy odkładczej.

Wiele zastosowań – od intensywnego usuwania zadziorów do polerowania na wysoki połysk

Możliwość przechowywania różnych programów obróbki w panelu sterowania sprawia, że technologia wykańczania powierzchni jest wysoko elastyczna. Kombinacja różnych środków technologicznych marki Rosler i trybów obróbki (na mokro lub sucho), wraz z prędkością obrotową misy roboczej, ruchu robotów oraz kąt zanurzenia, pozwala na bardzo szerokie spektrum zastosowań. Aplikacje te wahają się od agresywnego usuwania zadziorów i zaokrąglania krawędzi, aż do intensywnego szlifowania powierzchni i polerowania na wysoki połysk, z parametrami chropowatości powierzchni tak niskich np. jak Ra = 0,04 jm (1,6 mikro cali) – wszystko to przy, pełni zautomatyzowanym procesie i na konkretnych, ukierunkowanych powierzchniach.

Projekty dostosowane do wymagań klienta, doskonale zintegrowane do linii produkcyjnych

Dostarczamy misy robocze w różnych wymiarach, Surf – Finisher można łatwo dostosować do praktycznie każdych wymagań klienta. Dla przykładu, misa robocza o średnicy 1800 mm ( 6 stóp) oferuje wystarczającą ilość miejsca, na przetwarzanie, obrabiane stosunkowo dużych elementów, takich jak elementy turbin. Podczas pracy w trybie mokrym, Surf – Finisher jest wyposażony w automatyczny układ podawania płyny wspomagającego proces oraz dozownik wody. Różne systemy oczyszczania i przetwarzania wody procesowej są również dostępne. Ponadto, peryferyjne wyposażenie, takie jak zewnętrzny systemem transportu i / lub stacja płukania i czyszczenia, mogą zostać łatwo wprowadzone. Dzięki jasno określonemu interfejsowi, Surf – Finisher można zintegrować w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, bez żadnych trudności.

Charakteryzuje się wysoką elastycznością procesu, szerokim zakresem zastosowań oraz w pełni automatyczną pracą, z absolutnie powtarzalnymi wynikami wykończeń. Technologia Rösler Surf-Finish spełnia najostrzejsze wymagania jakościowe dla powierzchni precyzyjnych elementów o wysokim stopniu stabilności procesu i efektywności kosztowej.

Jako międzynarodowy lider rynku Rösler Oberflächentechnik GmbH, oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie masowego wykańczania powierzchni metodami obróbki wibrościernej, roto ściernej, śrutowania, malowania i konserwacji systemów oraz produkcją własną wysokie, jakości materiałów eksploatacyjnych. Ponadto Rösler oferuje szerokie spektrum technologii wykańczania powierzchni (gratowania, szlifowania, ujednolicania jakości powierzchni, polerowania,… ) dla obrabianych przedmiotów wykonanych z metalu i innych materiałów. Siedziba firmy znajduje się w Niemczech: Untermerzbach / Memmelsdorf oraz Bad Staffelstein / Hausen , grupa Rösler prowadzi również sprzedaż i oddziały produkcyjne w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Austrii, Serbii, Szwajcarii, Hiszpanii, Rumunii, Rosji, Brazylii , Indiach, Chinach i Stanach Zjednoczonych .

Surf Finisher
Surf Finisher
Surf Finisher
obróbka powierzchniowa