Ze względu na gabaryty maszyn do obróbki wibrościernej ich transport jest dość problematyczny. Przede wszystkim wymaga ogromnego doświadczenia oraz wiedzy. Z uwagi na bezpieczeństwo transportu maszyn przemysłowych konieczne jest zastosowanie atestowanego sprzętu.

Transport maszyn do obróbki wibrościernej

Profesjonalne usługi montażu maszyn przemysłowych najlepiej zlecić renomowanej firmie. W kwestii ich transportu istotne jest nie tylko przewiezienie odpowiednim pojazdem z punktu A do punktu B. Okazuje się, że usługa transportowa zawiera w sobie również dostarczenie maszyn na pokład pojazdu. Celem jest sprawdzenie, czy konkretna maszyna została właściwie zdemontowania oraz, czy jej przewóz jest bezpieczny dla ludzi, którzy go przeprowadzają. Kolejno maszyny przemysłowe trzeba umiejętnie przewieźć przy zastosowaniu zestawu transportowego. Celem wykonania takiego procesu jest zapewnienie ekipie transportowej wyrównanego podłoża. W niektórych przypadkach utrudnieniem jest między innymi nieprzemyślana konstrukcja budynku, na przykład zbyt wąskie drzwi zewnętrzne bądź wewnętrzne. Następnie maszyna przemysłowa umieszczana jest na wózku widłowym o właściwym wysięgu, a także udźwigu. Podczas tego etapu sprzęt powinien być zabezpieczony specjalistycznymi pasami. Ich jakość jest kwestią priorytetową, dlatego powinna zostać zweryfikowana właściwymi atestami. Istotne jest to, że maszyny przemysłowe cechują się wagą na poziomie nawet paru ton.

Montaż maszyn przemysłowych

Montowanie maszyn przemysłowych nie jest łatwym procesem. Dlatego warto postawić na sprawdzoną firmę wyspecjalizowaną w tym zakresie. Przedsiębiorstwo powinno zapewniać pełne wsparcie w czasie relokacji maszyn przemysłowych. Celem jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni, a także właściwe zamontowanie urządzenia, nawet w przypadku, kiedy na konkretnym obszarze nigdy wcześniej nie były instalowane maszyny przemysłowe. W zakres prac montażowych wchodzi nie tylko demontaż maszyn oraz usuwanie istniejących instalacji, obiektów czy urządzeń. Do tego dolicza się też adaptacje fundamentów, rozładunek oraz posadowienie maszyn i urządzeń, a także markowanie posadzki i linii montażowych. Bardzo istotne jest też poziomowanie oraz osiowanie przy zastosowaniu najnowszych urządzeń pomiarowych. Renomowana firma wyspecjalizowana w transporcie oraz montażu maszyn przemysłowych zapewnia poziomowanie oraz osiowanie z wykorzystaniem najlepszych urządzeń pomiarowych. Do tego dolicza się montaż mechaniczny oraz elektryczny. Nie można też zapomnieć o podłączeniu mediów technologicznych, a także prefabrykacji konstrukcji stalowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.