Kupowanie sprzętu do wykańczania powierzchni, tak jak w przypadku wszystkich innych inwestycji, może być początkowo nieco przytłaczające. Na pewno będzie dostępna spora liczba dostawców i typów maszyn, spośród których można wybierać. Aby zapewnić najlepszą jakość za rozsądną cenę, zalecamy rozważenie następujących kwestii przy zakupie maszyny wibracyjnej:

wibrator kołowyRuch – wygląd może być mylący, nie daj się zwieść myśleniu, że wszystkie maszyny są takie same tylko dlatego, że wyglądają podobnie. Zawsze sprawdzaj maszynę i jej możliwości technologiczne przed zakupem! Sprawdź jej amplitudę, zobacz, jak regularny jest ruch, czy konsekwentnie jest napędzana w ten sam sposób?

Wytrzymałość – sprawdź, jak ciężka jest maszyna. Mniej kosztowne maszyny zazwyczaj wykonane są z tańszych i lżejszych materiałów.

Trwałość – łożyska mają kluczowe znaczenie w wibratorach kołowych. Gdy stosowane są standardowe łożyska, mogą one ulec awarii w stosunkowo krótkim czasie i za każdym razem, gdy będzie potrzebna wymiana, nastąpi koszt zakupu części zamiennych i oczywiście czas przestoju. W tym przypadku tańsza maszyna w stosunkowo krótkim czasie staje się droższa z powodu kosztów użytkowania.

Kontrola – im mniej zapłacisz, tym mniej dostaniesz. Maszyny do masowego wykańczania są tak zaprojektowane, aby uzyskiwać spójne wyniki. Można to zrobić tylko wtedy, gdy mamy kontrolowany proces.

Prędkość – silniki jednozwojowe są tanie w montażu, ale nie nadają się do zastosowań wymagających obróbki wibracyjnej, ponieważ typowy rozładunek i płukanie wymaga, aby maszyna była obsługiwana z różnymi prędkościami. Oczywiście, falowniki można samemu montować w celu kontrolowania zmian prędkości, ale często chodzi o to, aby stworzyć coś sprawniejszego z myślą o najlepszych wynikach i procesach technologicznych. Takie rezultaty da nam jedynie silnik, który od razu został zaprojektowany w taki sposób, a nie żadne własne modyfikacje.

Ochrona – wiele okładzin wygląda tak samo (kolor, itp.), ale w rzeczywistości różnice mogą być znaczne. Jak gruba jest, gdzie jest testowana i czy jest taka na wszystkich elementach (i jak to jest sprawdzane?). Jak aplikuje się okładzinę i jak producent zapewnia, że ​​podszewka nie ma wad (porów), które powodują przedwczesne awarie i koszty wymiany?

Moc – ilość energii wkładanej do urządzenia, a także jak ta moc jest wykorzystywana, jest niezwykle ważne dla uzyskania pożądanych rezultatów. Tylko dlatego, że dwie maszyny mogą mieć silniki o podobnej wielkości pod względem kilowatów, niekoniecznie oznacza to, że będą one działać tak samo.

Elastyczność – powiązana z mocą i prędkością. Decydujące znaczenie ma kontrolowanie ruchu maszyny za pomocą obciążników mimośrodkowych. Technologia ciągle się zmienia, nowe materiały, metody produkcji i narzędzia zawsze ewoluują. W rezultacie maszyna, w którą zainwestujesz, zwróci się w pełni tylko wtedy, gdy ma możliwość wykończenia części, które wykonasz nie tylko dzisiaj, a także części, które wykonasz jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.