Systemy obróbki wibracyjnej są najbardziej polecane do obróbki dużej ilości masowo produkowanych części. Jednak dzięki różnorodności nowych, innowacyjnych konstrukcji sprzętu, są coraz częściej wykorzystywane do wykańczania pojedynczych elementów o bardzo złożonej geometrii.

Doskonałym przykładem tej nowej konstrukcji sprzętu jest model Roslera R150 / 2 DL. Wibrator obrotowy bez wewnętrznej kopuły, przez co ten wyjątkowy proces obróbki pozwala na przykręcenie elementów do misy wibracyjnej.

Takie ścisłe połączenie zapewnia, że media przetwarzające docierają do najmniejszych wgłębień w obrabianych przedmiotach, jednocześnie powodując inWibrator Rosler R150 2 DLtensywne tarcie pomiędzy materiałem a obrabianymi przedmiotami, co zapewnia bardzo skuteczne i szybkie usuwanie metalu.

Najnowsza wersja maszyny tego typu jest wyposażona w dwa wibracyjne silniki nożne zamontowane na zewnątrz miski przetwarzającej. Ten układ silnika w połączeniu z innymi detalami pozwala uzyskać doskonałe wykończenie powierzchni w bardzo krótkim czasie cyklu.

Zdejmowanie wewnętrznej kopuły sprawia, że maszyna Rosler jest idealna do pracy z różnorodnymi obrabianymi przedmiotami, w tym kołami samochodowymi, wirnikami, obudowami pomp hydraulicznych i innymi elementami obrotowo symetrycznymi, które można znaleźć w układach napędowych i urządzeniach do przenoszenia materiałów.

W przypadku większych lub trudniejszych w obróbce detali maszyna może być również wyposażona w pneumatyczne urządzenie podnoszące, które znacznie ułatwia obsługę obrabianego przedmiotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.