DETALE SĄ ZAWSZE W CENTRUM

Opracowanie dowolnego rozwiązania do obróbki powierzchni zawsze obraca się wokół detali. Ich materiał, wielkość, kształt, a przede wszystkim cele wykończeniowe, określają, jaki rodzaj procesu wykończeniowego należy wybrać.

Rozmiar obrabianego przedmiotu jest szczególnie ważny. Na przykład gratowanie i zaokrąglanie małych wykrojów, takich jak ogniwa łańcucha, może odbywać się w małej wysokoenergetycznej maszynie o pojemności mniejszej niż 28 l. Z drugiej strony, polerowanie dużych przekładni napędowych o ciężarze do 5 ton wymaga znacznie większej maszyny o wydajnościach ponad 2800 l.

detale - obróbka i wykończenie powierzchniKruchość obrabianych elementów jest kolejnym ważnym czynnikiem. Przy delikatnych, wartościowych elementach należy unikać kontaktu różnych części ze sobą, aby zapobiec zarysowaniu lub zadrapaniu. Zazwyczaj tego rodzaju elementy są montowane do uchwytu, który zapobiega stykaniu się części z pozostałymi elementami podczas procesu wykańczania.

Kształt przedmiotu obrabianego ma duży wpływ na wybór kształtek. Części o złożonej geometrii i przejściach wewnętrznych mogą wymagać zupełnie różnych kształtów i rozmiarów mediów w porównaniu do prostych odkuwek.

I wreszcie, materiał do pracy odgrywa znaczącą rolę. Na przykład, lekkie części metalowe wykonane z aluminium lub magnezu mogą wymagać przetworzenia za pomocą mediów o mniejszej ścieralności, podczas gdy trudno obrabialne metale, takie jak tytan, wymagają raczej agresywnego procesu.

Skontaktuj się z nami w celu omówienia Twoich potrzeb technologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.